Kolejne testy Waliłko w Formule

2014-03-25
Kolejne testy Waliłko w Formule

Na przełomie ostatnich tygodni odbyły się pierwsze nieoficjalne testy Formuły ADAC Masters. Igor Waliłko zasiadł za sterami bolidu teamu JBR, którego właścicielem jest inżynier areodynamiczny stajni F1 Sauber, Jorn Becker.

Na przełomie ostatnich tygodni odbyły się pierwsze nieoficjalne testy Formuły ADAC Masters. Igor Waliłko zasiadł za sterami bolidu teamu JBR, którego właścicielem jest inżynier areodynamiczny stajni F1 Sauber, Jorn Becker.

Zespół nie ukrywał, iż jest zaskoczony dynamicznym rozwojem Polaka, który na testach był niejednokrotnie szybszy od zawodników ścigających się już od kilku sezonów w tej znanej niemieckiej serii wyścigowej. Zielonogórzanin pozostaje jednak ciągle bez konkretnego angażu na sezon 2014. Wiele wskazuje na to, że wychowanek WALLRAV Racing Club’u zagości na stałe u naszych zachodnich sąsiadów jako kierowca testowy a może nawet otrzyma fotel etatowego kierowcy.

Igor Waliłko:

„Testy z JBR były bardzo miłym doświadczeniem – ekipa jest przesympatyczna. Podczas jazdy bolidem mogłem zweryfikować moje umiejętności, zdobyte podczas ubiegłej jesieni z Mucke Motorsport i jestem z tego powodu bardzo zadowolony.”