Waliłko w TOP 5 podczas wyścigu na Slovakia Ring

2014-08-13

Igor Waliłko:

“Ogólnie jestem zadowolony z moich ostatnich zawodów na Słowacji, ponieważ pojechałem dwa bardzo dobre wyścigi. Mimo, że kwalifikacje znowu nie należały do udanych, to już w pierwszym wyścigu mogłem wreszcie nawiązać równą walkę z większością rywali."

"W pierwszych dwóch wyścigach zajęliśmy dwa razy piąte miejsce, co jest najlepszym moim wynikiem w tej serii. Jestem szczególnie  zadowolony z czasów, które uzyskiwałem podczas ścigania, ponieważ pokazują one, jaki mamy potencjał."

"W ostatnim trzecim wyścigu pozycja na podium była praktycznie pewna – po starcie z drugiej lini byłem szybszy niż zawodnicy jadący przede mną. Niestety, juz na drugim okrążeniu musiałem uciekać aby nie uderzyć w blokującego mnie rywala i w tym momencie wjechał w moje prawe przednie koło kierowca Neuhausera, niszcząc mi doszczętnie zawieszenie i hamulce. Dalsza jazda nie była już możliwa. Mimo, że nasze bolidy tracą jeszcze bardzo dużo do czołówki, to jednak na zużytych oponach jesteśmy konkurencyjni."

"Mam nadzieję, że na kolejnych zawodach będzie jeszcze lepiej – pomimo, że nigdy nie byłem na Nurnburgringu  i będziemy mieli tylko 4 sesje treningowe."