Igor Waliłko w RP Motorsport na sezon 2015

2014-12-23
Igor Waliłko w RP Motorsport na sezon 2015

Jak już informował sam zawodnik na swoim oficjalnym profilu FB, po testach na torze Grand Prix w Barcelonie dostał on drugi fotel w mistrzowskim teamie RP Motorsport na sezon 2015. Do tej pory bolidy nr 1 i 2 otrzymywali zazwyczaj zawodnicy, którzy mieli już za sobą przynajmniej jeden sezon w F3, ponieważ to właśnie kierowcy tych aut są  odpowiedzialni za referencje dla całego zespołu.

Jak już informował sam zawodnik na swoim oficjalnym profilu FB, po testach na torze Grand Prix w Barcelonie dostał on drugi fotel w mistrzowskim teamie RP Motorsport na sezon 2015. Do tej pory bolidy nr 1 i 2 otrzymywali zazwyczaj zawodnicy, którzy mieli już za sobą przynajmniej jeden sezon w F3, ponieważ to właśnie kierowcy tych aut są  odpowiedzialni za referencje dla całego zespołu.

Zielonogórzanin wystartuje w pełnej serii  Euroformuły 3 Open – wszystkie wyścigi sezonu będziemy mogli śledzić za pośrednictwem stacji Polsat Sport, która zadeklarowała transmisję LIVE.

Przypomnijmy, że Igor na ostatnich testach praktycznie każdorazowo uzyskiwał czasy na poziomie TOP1 lub TOP2 , zarówno na mokrej,  jak i na suchej nawierzchni. Taki Performance prognozuje bardzo dobrze na przyszłość. W roku 2015 nastąpi również znacząca zmiana w regulaminie technicznym serii, a mianowicie lewarek zmiany biegów zostanie zastąpiony tzw. Padami czyli łopatami a za kontakt z podłożem będzie odpowiedzialna firma Michelin, która dostarczać będzie bardzo miękką mieszankę ogumienia. Tym samym przyszłoroczne auto będzie już bardzo podobne do F3 FIA.

Oficjalnym menagerem Polaka został były kierowca F3, który to umożliwił Igorowi testy w F3. Jak wiadomo Walilko ma zaledwie 17 lat i należy tym samym do najmłodszych Polaków w historii, którzy w tak młodym wieku poprowadzą bolid F3 w pełnej serii wyścigowej.

Igor Waliłko:

"Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się przekonać do siebie zespół RP – tym bardziej, że nie mamy jeszcze dopiętego na 100% budżetu. Chcę jeszcze raz podziękować moim rodzicom oraz mojemu inżynierowi z FADAC Wito van Kuijeren’owi za super szkołę. Zrobię wszystko, co możliwe, aby moje wyniki w sezonie wyglądały podobnie, jak na testach."