Waliłko drugi w Rookie Trophy

2015-09-05
Waliłko drugi w Rookie Trophy

Igor Waliłko, szesnasty po pierwszym okrążeniu, ukończył sobotni wyścig Euroformula Open na Monzy jako siódmy – drugi w Rookie Trophy za Diego Menchacą. Antoni Ptak odpadł po kolizji na pierwszej szykanie. Vitor Baptista odniósł szóste zwycięstwo w sezonie, czwarte z rzędu.

Ptak i Kantadhee Kusiri zakończyli jazdę na Prima Variante. Igor Waliłko przejechał przez żwir na pierwszym okrążeniu. Yarin Stern nie zmieścił się w tym samym zakręcie. Ling Kang wykonał piruet. Vitor Baptista i Konstantin Tereszczenko tasowali się na czele stawki.

Baptista i Yu Kanamaru zaliczyli kontakt podczas czwartego przejazdu Paraboliki. Japończyk znalazł się poza torem. Igor Waliłko był już czternasty, a na 7 okrążeniu ponownie awansował po wygranym pojedynku z Ahmadem al-Ghanemem.

Tereszczeno szeroko przejechał Parabolikę i oddał drugie miejsce Tanartowi Sathienthirakulowi. Na Prima Variante doszło do kontaktu. Sathienthirakul wpadł na Damiano Fioravantiego. Igor Waliłko przesunął się na 9 pozycję. Tereszczenkę ukarano doliczeniem 5 sekund za wyjeżdżanie poza tor.

Na 12 okrążeniu Leonardo Pulcini przejechał poboczem i wykonał piruet na Ascari. Kierowca DAV Racing spadł na koniec dziesiątki. Igor Waliłko wyprzedził Andrésa Saravię, awansując na 7 miejsce. Konstantin Tereszczenko minął metę 0,9 sekundy za Vitorem Baptistą, ale po doliczeniu kary znalazł się na trzeciej pozycji.