Waliłko o krok od Rookie Champion w niemieckim pucharze Porsche

2018-09-20

Kiedy w czerwcu, w Austrii startował w wyścigu w serii Porsche Carrera Cup Germany, mało kto stawiał na młodego kierowcę. I choć w klasyfikacji generalnej zajął miejsce tuż za podium, to wśród debiutantów okazał się najlepszy. Niespełna miesiąc później w wyścigu Porsche Mobil 1 Supercup nikt już nie lekceważył Waliłko. Strach przed Polakiem był tak duży, że przez połowę wyścigu był blokowany przez dwóch zawodników z tego samego zespołu, którzy nie pozwolili mu nawet zbliżyć się do czołówki!

Kolejnym ważnym sprawdzianem był początek września i Porsche Supercup na torze Monza pod Mediolanem. W trakcie treningu Waliłko miał piąty czas, ale w kwalifikacjach zajął dalekie 20 miejsce. Ambicja zawodnika była jednak na tyle duża, że mimo, że startował z tak odległego miejsca, zdołał wyprzedzić sześciu doświadczonych rywali. Gdyby nie pech w kwalifikacjach, to dziś byłby na ustach całego sportowego świata!

Waliłko od zeszłego roku znajduje się w kadrze narodowej. Podczas wyścigu na Monzie Polak jechał w biało-czerwonych barwach pod patronatem programu „Niepodległa”, świętując w ten sposób stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Jestem kierowcą wyścigowym polskiej kadry narodowej – przyznaje z dumą Waliłko. - Od ponad 10 lat z dumą reprezentują Polskę na torach całego świata. Moim celem jest Formuła 1. Ten cel jest w zasięgu.

Sportowiec obecnie jest na pierwszym miejscu w kwalifikacji generalnej debiutantów w Porsche Carrera Cup Deutschland, jednej z najbardziej atrakcyjnych i prestiżowych wyścigów jednomarkowych na świecie. W dniach 22-23 września będzie startował w ostatnim już wyścigu sezonu 2018 w PCCD (Porsche Carrera Cup Deutschland), który odbędzie się na słynnym Hockenheimring. Transmisję wyścigu można obejrzeć na www.racecam.de (22 września, sobota, w godz. 16:35 - 17:05 i 23 września, niedziela, w godz. 11:35 - 12:05).

Autor artykułu: Michał Szczygielski

Tekst ukazał się w „Polska The Times” w dn. 20.09.2018
źródło: https://polskatimes.pl/walilko-o-krok-od-rookie-champion-w-niemieckim-pucharze-porsche/ar/13508869

Zdj. Porsche AG / hoch zwei